8 41 523 921     sld.berzelis@splius.lt

Gamtamokslinis STEAM projektas „Drugelių gyvenimas“

Rugsėjo – spalio mėnesiais Šiaulių lopšelio – darželio „Berželis“ grupės „Šermukšniukai“ ugdytiniai ir specialiosios grupės vyr. auklėtoja Laura Zinkevičienė, neformaliojo ugdymo mokytoja Sonata Janauskienė organizavo ir įgyvendino gamtamokslinį STEAM projektą „Drugelių gyvenimas“. 🦋🧚🧚‍♂️🦋Kai vaikams kalbame apie gamtoje vykstančius nuostabius procesus: gyvūnų, 🐏🐓🐠🦟🦋augalų gyvenimą, 🌹🌵🌳🍂informaciją vaikams bandome pateikti taip, kad jie turėtų galimybę savo rankomis paliesti, tyrinėti ir eksperimento būdu su tuo pasauliu susipažinti. STEAM metodas tuo ir ypatingas, nes suteikia vaikui galimybę iš arti pamatyti tai, ko jis niekada nepamatys kasdieniniame gyvenime. Šio projekto metu, integruojant STEAM metodą, vaikai pažino gamtą, ją tyrinėjo, sužinojo viską apie drugelių atsiradimą 🧚🦋🧚‍♂️ir gyvenimą. Grupėje „Šermukšniukai“ apsigyveno 5 vikšrai. Vaikai padėjo juos įkurdinti tinklinėje dėžėje, kiekvieną rytą juos maitino kano lapais. Susipažino su vikšrais, juos tyrinėjo per padidinimo stiklą, skaičiavo jų kojeles, glostė ir ieškojo jų akių. Bendradarbiaujant su jau 10 metų drugelius auginančiu Tomu buvo organizuojama nuotolinė edukacija „Pažink drugelį“. 🦋Vaikai buvo supažindinti su drugelio anatomija, rūšimis, ciklu. Susipažinę su drugelių ciklu, vaikai jį sukonstravo iš Lego, taip pat pagamino šviečiantį drugelį, patys turėjo galimybę pabūti jais ir susidėlioti sparnus iš antrinių žaliavų. Projektą vainikavo drugelio išsiritimas iš kokono, 🧚🦋🦟kas vaikams suteikė ypatingai daug džiugių emocijų. Šis projektas pavyko puikiai, nes viso projekto metu vaikai buvo žingeidūs, susidomėję, noriai ir su dideliu džiaugsmu tyrinėjo, skaičiavo, atliko darbelius ir rūpinosi savo nuostabiais augintiniais, taip pat ugdė savo skaičiavimo, matavimo, problemų sprendimo, bendradarbiavimo, tyrinėjimo, mokėjimo mokytis ir kitas pasiekimų sritis.👩‍❤️‍👨👨‍👩‍👧🦋
#STEAM
#STEAMdarželis
#Šiauliaišviečia

Paieška

Archyvas

Steigėjas

Steigėjas

Dalyvaujame

Dalyvaujame

Partneris

Partneris

Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis
Darbo laikas 7.30 – 18.00 val.
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo įstaiga

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Lydos g. 4, LT-77165 Šiauliai
Įst. kodas 190528817
Tel. 8 41 523921
El. p. sld.berzelis@splius.lt

2020 © Šiaulių l-d „Berželis“
Versija neįgaliesiems